В костелі святого Миколая відновлять богослужіння, попри те, що верхня частина храму залишається обгорілою. Про це повідомив у своєму Фейсбуці настоятель парафії св. Миколая отець Павло Вишковський.

За його словами, ці богослужіння відбудуться «найближчим часом». Про це було домовлено на зустрічі з представниками МКІПу, також обговорено механізм передачі костелу парафії св. Миколая у постійне користування.

Переговори між МКІП та церковниками відбулися 8 лютого. 9 лютого 2022 року залишається рівно 100 днів до дати, коли костел мають передати парафії.

«Під час зустрічі констатовано факт: попри те, що переважна частина протиаварійних робіт була скерована на усунення наслідків пожежі, то сьогодні верхня частина храму, хоч і перебуває в обгорілому і доволі плачевному стані, є придатна до звершення богослужінь, які заплановано вже на найближчий час. Під час зустрічі її учасники зосередилися також на подоланні законодавчих перепон, що виникають у зв’язку з передачею костелу парафії» — пише він.

МКІП на зустрічі представляли: Ростислав Карандєєв, перший заступник міністра, Ірина Прокопенко, директор Українського державного інституту культурної спадщини, Євген Лавро, начальник Управління стратегічного планування та розвитку МКІП, та Ольга Кононенко, директорка Національного будинку органної та камерної музики. Від Римсько-Католицької Церкви участь у зустрічі взяли настоятель парафії Павло Вишковський та юрист парафії Олег Яким’як.

Як ми писали, 31 січня в костелі завершили протиаварійні роботи.

Представники парафії залишилися невдоволені станом стелі. 

Згодом стало відомо, що концертного органу в костелі більше не буде, і деякі благодійники обурилися цьому. Інвестбанкір Сергій Будкін заявив, що він не планував жертвувати кошти виключно в інтересах римо-католицької церкви.

Міністр Ткаченко запевняє, що реставрацію фасаду костелу святого Миколая почнуть у березні. Він також обіцяв, що реставраційні роботи в костелі можуть завершити до 1 червня 2022 року, і будівлю передадуть в користування римо-католицької парафії. Загальну вартість відновлення в Мінкульті оцінювали мінімум у 75 мільйонів гривень.

Фото: Фейсбук