Про це повідомила пресслужба театру.

Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр у 2022 році після повномасштабного наступу росіян на територію України було переміщено з окупованого Сєвєродонецька до міста Суми. Тепер під одним дахом працюють Сумський національний театр  ім. М. Щепкіна та Луганський український театр.

Луганчани представлять свої вистави в Києві на камерній сцені Національного театру ім. І. Франка:

24 жовтня о 18:00 – сюрреалістичний абсурд на 1 дію «Іх там нєт» за п’єсою української драматургині Алекс Вуд.

Режисер-постановник, сценографія та пластичне рішення – Максим Булгаков. Квитки можна придбати за посиланням.

25 жовтня о 18:00 – трагікомедію сучасності на 1 дію «Хто Я?» за п’єсою Маріуса фон Маєнбурга «Бридкий» у перекладі Наталки Сняданко.

Постановка Станіслава Садаклієва. Квитки можна придбати за посиланням.

26 жовтня о 18:00 на великій сцені Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка відбудеться показ вистави «Тригрошова опера» за п’єсою Бертольда Брехта та Курта Вайля у постановці заслуженого артиста України, головного режисера театру  Максима Булгакова.  Квитки можна придбати за посиланням.

З часів незалежності України «Тригрошова опера» офіційно ставиться на українській сцені лише вдруге, а на цю мить є єдиною діючою постановкою в Україні. Оригінальну музику Курта Вайля виконують артисти оркестру театру.

Фінансування проєкту здійснюється з фонду Projektfonds Ukraine 2023, Міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. Права на постановку SUHRMAP VERLAG.

27 жовтня о 14.00 у Колонній залі Національної філармонії України в межах проєкту Філармонія нескорених та під час шкільних канікул, – відбудеться показ музично-мультимедійного дійства «Карнавал тварин», яке є авторським прочитанням однойменного шедевра французького композитора Каміля Сен-Санса, написаного у 1886 році.

У постановці режисера Микити Полякова Le carnaval des animaux, перетворюється на дивовижне шоу для всієї родини, що поєднує в собі класичну музику, яскраву акторську гру, цікаві історії про звірів та візуальну естетику мультиплікації.

Дійство складається з 14 музичних номерів, кожен з яких зображує окрему тварину: її рухи, характер та настрій. Склад невеликого оркестру доволі простий, хоча включає такі оригінальні інструменти, як ксилофон та скляна гармоніка. Трактування інструментів різноманітне: на фортепіано виступають то як концертно-віртуозні, то скромно акомпанують. Серед солюючих – не лише дві скрипки, віолончель, флейта та кларнет, а й, несподівано, – контрабас.

«Тут є гумор, який і для більш дорослого, і для зовсім малого. Трохи іронічна, легенька, весела штука. Каміль Сен-Санс був дуже серйозний композитор, але одного разу він вирішив написати таку цікаву, смішну історію, де зобразив голоси тварин інструментами», – розповідає Микита Поляков, диригент і режисер вистави.

Участь у виставі бере оркестр театру. Диригент – Микита Поляков.

Вартість квитків 200-350 грн, придбати можна за посиланням.

Фото: Сумський національний театр  ім. М. Щепкіна