Про це повідомляє низка Telegram-каналів.

За інформацією столичних телеграмканалів, причиною мітингу стало те, що температура в приміщеннях університету нібито коливається від 3 до 5 градусів Цельсія.

Депутатка Київради Семенова Ксенія, в інтерв’ю для Telegraf, зазначила, що питання намагаються вирішити, але процес ускладнюють борги університету.

Студенти вимагають переходу на дистанційну форму навчання через відсутність опалення. Але його вмикання вже в процесі, про що ми проінформували студентів. Вони розходяться. Сьомий корпус ми вже увімкнули, ще у половині корпусів опалення сьогодні запрацює. Восьмий, десятий, одинадцятий та дванадцятий корпуси не мають тепла через аварію в Київтеплоенерго. Однак вони її зараз усувають.

Семенова Ксенія також зазначила, що опалення мали увімкнути ще у жовтні, але та команда, яка пішла з Національного авіаційного університету, залишила за собою багатомільярдний борг. Новопризначена команда спільно з Міністерством освіти і науки займається пошуком грошей.

Чомусь гроші на опалення університету нам не виділяють. Причина мені не відома. Форма навчання залишається очна. Саме та форма, на яку вступали студенти.

Як зазначає в.о. проректора з інновацій в НАУ, університет буде вимушений перейти в онлайн навчання лише за умов катаклізмів, масових обстрілів та блекаутів. Тоді всі навчальні заклади будуть в однаковому становищі.

Нагадаємо, що в жовтні уряд ухвалив постанову реорганізувати Національний авіаційний університет на два заклади вищої освіти: Київський авіаційний інститут та Українську державну льотну академію в Кропивницькому. З метою підсилення обороноздатності країни. НАУ мав стати центром розвитку авіапілотування та розробки БПЛА, але університет “не показав ефективності”. За його словами, МОН багато разів отримувало листи від колективу Льотної академії Національного авіаційного університету міста Кропивницького з проханням відокремити їхній заклад від НАУ.