В Міністерстві культури та інформполітики розповіли, як окупанти знущалися з людей в садовому товаристві «Мрія» на Київщині.

Садове товариство «Мрія» розташоване неподалік села Здвижівка.

Повідомляється, що у перші ж дні окупації людей, які приїхали готуватися до весняного сезону, зігнали всіх до одного будинку, роздягали, повністю доглядали. Їх так в одній будівлі й лишили, всі інші будівлі були пограбовані.

В МКІП наводять слова Ірини Марченко — акушерки, мешканки Здвижівки. Вона пережила весь цей час у окупації та є живим свідком злочинів росіян. За її словами, «зелені коридори» росіян були брехнею.

«Зелених коридорів» в бік України не тільки не давали жодного разу, але також розстрілювали тих, хто намагався туди виїхати. В перший же день росіяни навмисно знищили нашу інфраструктуру: газ, електропостачання, ретранслятори», — розповіла Марченко.

Повідомляється, що окупанти стріляли за будь-яким джерелом тепла, запеленгованим мобільним телефонам, легковими машинами. Розстріляні легковики стояли вздовж дороги.

В одній з них наш працівник зміг побачити чотири непізнані тіла. Імовірно це була сім’я. Також цілу сім’ю із п’яти осіб «на прощання» окупанти розстріляли у самій Здвижівці — зазначають в міністерстві.

«Діяння росіян аналогічні з діями нацистів вермахту та сербами, які влаштували різанину у Сребрениці під час Боснійської війни. І ті, і ті були покарані за міжнародним законодавством. Росіянам теж не вдасться втекти від відповідальності у свої болота» — йдеться у повідомленні.

Різанина у Сребрениці — один із наймасштабніших воєнних злочинів у сучасній європейській історії, скоєний у ході Боснійської війни 13-22 липня 1995 року, що полягав у спланованому масовому вбивстві боснійськими сербами близько 8 000 боснійських мусульман чоловічої статі віком від 12 до 77 років.

Різанину було вчинено в районі боснійського міста Сребрениця після його захоплення Військом Республіки Сербської під командуванням генерала Ратка Младича за співучасті воєнізованого формування «Скорпіони» під контролем Міністерства внутрішніх справ Сербії.

Фото: Фейсбук