Депутатка регулярно ставить під сумнів євроатлантичний вибір України.

Народна депутатка Ірина Верещук балотуватиметься в мери столиці від партії «Слуга народу». Напередодні за неї проголосувала більшість членів фракції, також про свою підтримку цієї кандидатури повідомив і президент Зеленський.

Ірині Верещук 40 років, вона народилася 30 листопада 1979 року в Раві-Руській Львівської області. Має кваліфікацію спеціаліста з міжнародної інформації. Проходила службу на офіцерських посадах в Збройних силах України. У 2010 році вона обіймала посаду заступника голови Жовківської райдержадміністрації на Львівщині, з 2010 до 2015 року обіймала посаду мера прикордонного з Польщею міста Рави-Руська, кількість жителів якого сягає трохи більше 8 тисяч. Професор кафедри загальної та прикладної психології Інституту екології, економіки і права, доцентка кафедри політології НПУ імені Драгоманова. Як повідомляє рух «Чесно», Верещук також керує міжнародним благодійним фондом «Добро тім». У парламенті Верещук є членом комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Минулого року Ірина Верещук задекларувала понад 515  тисяч гривень загального доходу. Готівкою нардепка задекларувала 130 тисяч гривень та 15 тисяч доларів. З нерухомості у неї – 5 квартир (2 квартири у Львові та по одній у Києві, Броварах та Рава-Руській). Також Верещук має три земельні ділянки на Львівщині. З липня 2018 року Ірина Верещук їздить на авто Toyota Сamry 2018 року випуску, вартість якої склала 800 тисяч гривень.

Відколи Верещук було обрано депутаткою у 2019 році, вона зробила низку скандальних заяв. kyiv24.news нагадує, як це було.

У вересні 2019 року в ефірі одного з телеканалів Ірина Верещук заявила про те, що Україна не має прагнути до членства у НАТО. «Ми хочемо, але нас не беруть. І ми стукаємо в зачинені двері та втрачаємо репутаційно. Нам не можна йти туди, де нас не чекають… Я далека від думки, що РФ хоча б колись нам «дозволить», якщо таке слово можна застосувати до суверенної незалежної держави, вступити до НАТО», — заявила тоді депутатка.

Схожу позицію Верещук висловила і щодо того, наскільки близькі українцям «європейські цінності». «ЄС тріщить по швах як держава. Вони не можуть між собою навести лад, а вже до України і поготів не доходять руки і думки… Коли ми говоримо про Європу, ми говоримо про ті цінності, які сьогодні в Європі гостро дискутуються», — вважає Верещук.

Позиція Верещук стосовно ЄС не завжди була такою скептичною. Відомо, що у листопаді 2013 року, коли екс-президент Янукович відмовився підписувати Угоду про асоціацію з ЄС, вона офіційно звернулась до Європарламенту з проханням прийняти до складу ЄС селище Рава-Руська Львівської області, де вона була мером. Коли і чому Верещук змінила свою позицію стосовно інтеграції України до ЄС і НАТО — невідомо.

Також Ірині Верещук неодноразово закидали часті появи на телеканалах “112”, ZIK та NewsOne, які пов’язують із кумом російського президента, депутатом від «Опозиційної платформи — за життя» Віктором Медведчуком. В грудні 2019 року анонімний телеграм-канал оприлюднив переписку з чату партії «Слуга народу». З неї випливає, що Верещук не вбачає нічого поганого у тому, щоб давати інтерв’ю таким медіа.

У результаті, після цієї переписки просто у залі Верховної ради побилися між собою двоє нардепів від «Слуги народу»: Максим Бужанський та Гео Лерос.

Останній гучний скандал за участю Верещук стався на початку липня цього року. В ефірі одного з політичних ток-шоу вона звинуватила Петра Порошенка у привітанні Володимира Путіна з Днем Росії вже після початку війни на Донбасі. При цьому Верещук посилался на повідомлення, першоджерелом якого була прес-служба президента Росії.

Петро Порошенко усі звинувачення заперечив і звинуватив Верещук у брехні та поширенні кремлівських фейків.

Відомо також, що у 2011 році указом Віктора Януковича Ірину Верещук було нагороджено відзнакою президента — ювілейною медаллю «20 років незалежності України».

 

Фото: Facebook