Відповідні дані оприлюднила пресслужба Святого Престолу в п’ятницю, 25 квітня, в другій половині дня, передає Catholic News Agency (CNA)

Базиліка залишалася відкритою до 2:30 ночі, а потім знову відкрилася о 5:40 ранку. Люди безперервним потоком проходять повз тіло покійного понтифіка, з тих пір, як труну з тілом Папи Римського вперше виставили о на загальний огляд в середу вранці.

Ватикан повідомляє, що надзвичайний наплив паломників розпочався об 11:00 в середу і тривав до 8:00 ранку п’ятниці, з численними годинами очікування в черзі, щоб попрощатися з 266-м наступником святого Петра.

Тіло Папи Франциска буде виставлене до пізнього вечора п’ятниці, а його похорон запланований на завтрашній ранок о 10:00 за римським часом на площі Святого Петра.

Святу Месу очолить кардинал Джованні Баттіста Ре, Декан Колегії кардиналів. Після Євхаристійного богослужіння та звершення обрядів труну перевезуть для поховання у Папську базиліку Santa Maria Maggiore у Римі.

У своєму заповіті Папа Франциск розпорядився, щоб його похорон відбувався менш урочисто, ніж зазвичай, і був більше схожий на похорон звичайного християнина. Його тіло виставлять у соборі святого Петра не на катафалку поза труною, а в труні зі знятою кришкою.

Понтифік також відмовився від урочистої церемонії запечатування труни і від традиції класти в труну викарбувані під час його понтифікату монети і короткий опис діянь. Він обрав просту дерев’яну труну, оббиту цинком, і попросив поховати його не в соборі святого Петра, а в базиліці Санта-Марія-Маджоре в Римі.

Папа Римський Франциск помер від інсульту та подальшої незворотної серцевої недостатності у віці 88 років. Про смерть сповістили 21 квітня.