Керівник апарату прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуяш заявив, що Будапешт «повинен прагнути» до хороших відносин з Україною, та додав, що такої можливості «не можна виключати».
Minister of Prime Minister's Office Gergely Gulyas speaks during a press conference on the bonds between Hungary and the European Union on November 9, 2018 in Budapest. (Photo by ATTILA KISBENEDEK / AFP) (Photo by ATTILA KISBENEDEK/AFP via Getty Images)
Про це він заявив на пресконференції 18 січня, передає Telex.
Не можна виключати можливість поліпшення відносин між Угорщиною та Україною, і Угорщина повинна прагнути до хороших відносин з сусідньою країною. Ми не повинні втрачати надію на те, що в угорсько-українських відносинах можуть відбутися зміни, — сказав він.
Як приклад, очільник апарату Орбана навів парламент Словаччини, який раніше засудив заяву Орбана, але «зараз відносини між двома країнами хороші». Гуяш також згадав Сербію.
У цьому контексті він також згадав про підготовку зустрічі Володимира Зеленського та угорського прем’єра, на якій вони могли б обговорити «відновлення колишніх умов для угорської освіти в Україні» й гуманітарну допомогу Закарпаттю, «але є багато інших тем, з яких прем’єр-міністр і президент могли б обмінятися думками».
Нагадаємо, що у грудні 2023 року прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував ухвалення рішення ЄС щодо програми бюджетної допомоги Україні на 50 мільярдів євро. Він зазначив, що ЄС повернеться до розгляду питання фінансової допомоги Україні на початку 2024 року.
Пізніше він додав, що Угорщина може зняти вето на пакет допомоги. Але за умови, що Європейська рада затвердить голосування за виділення коштів на щорічній основі. Це дозволить угорському премʼєру блокувати фінансування України щороку або отримати поступки від Брюсселю за відмову від вето.
Також Орбан погодився на двосторонню зустріч з президентом України Зеленським. Втім, коли відбудеться перша зустріч між двома лідерами від початку повномасштабної російської агресії, поки не відомо.
Слід зазначити, що влада Угорщини підтримує тісні зв’язки з країною-агресоркою. Так, 17 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та президент РФ Володимир Путін провели зустріч у Китаї, у площині пекінського саміту.
А поки інші країни Європи активно шукають альтернативу російським енергоносіям, Угорщина збільшує імпорт газу з РФ.
Угорщина вже давно стала «білою вороною» у європейській сім’ї. Видання The Guardian писало, що голова угорського уряду нині ізольований у Європейському Союзі сильніше, ніж будь-коли раніше, і в ЄС очікують дедалі більше проблем із Будапештом.
Своєю чергою, прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас наголошувала, що Угорщина стає проблемою для Європейського Союзу, тож її необхідно розв’язати, оскільки зберігати єдність стає дедалі складніше.
Бундесвер звернувся до великих компаній Німеччини з проханням надати матеріально-технічну підтримку на випадок необхідності терміново…
Контррозвідка СБУ заявляє про затримання агента ФСБ РФ, який коригував російські ракетно-дронові удари по Черкаській…
Керівник офісу президента Андрій Єрмак у вівторок, 22 квітня, повідомив, що у рамках ініціативи Bring…
Європа готова прийняти запропонований Дональдом Трампом "мирний план", у якому передбачається визнати контроль Росії над Кримом і…
Щонайменше 32 туристи загинули в результаті теракту в Індії під час візиту до країни віцепрезидента…
Адміністрація Трампа докладає спільних зусиль, щоб скасувати ініціативи, спрямовані на притягнення Росії та її лідера…