До Єдиного реєстру зниклих безвісти від початку травня внесли інформацію про понад 23 тисячі осіб.

Про це повідомив уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко на брифінгу в Києві

За рік Офіс уповноваженого щодо осіб, зниклих безвісти, встановив місце перебування приблизно 8 тисяч осіб і повернув тіла понад 1500 загиблих воїнів.

«Від початку травня запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти за особливих обставин… Усі рідні, які розшукують зниклих безвісти, які зверталися в Національну поліцію із заявою про зникнення людини, і ті, хто звертався до Офісу уповноваженого щодо осіб, які зникли безвісти, до цього реєстру внесені. Це понад 23 тисячі людей», – розповів Олег Котенко.

Котенко зазначив, що це не означає, що всі вони зникли за особливих обставин.

За даними Офісу уповноваженого з питань зниклих безвісти, до реєстру автоматично внесено 23 700 осіб, про яких попередньо заявили родичі.

За даними Котенка, за рік роботи Офісу було встановлено місце перебування близько 8 тисяч осіб, зниклих безвісти.

Офіс уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, за рік роботи перевірив близько 150 звільнених населених пунктів, шукаючи поховання.

Також відпрацював понад 500 локацій на деокупованих територіях та повернув тіла понад 1500 загиблих воїнів.

Зазначається, що 7 груп працюють на лінії фронту – у Харківській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Миколаївській та Херсонській областях. Щодня члени груп виїжджають на пошуки тіл.

Звертатися за допомогою, кажуть фахівці, варто тоді, якщо з людиною немає зв’язку протягом трьох днів. І пояснюють алгоритм дій для рідних зниклих безвісти військових.

«Перш за все, коли людина отримує сповіщення від військкомату, потрібно звернутися в Національну поліцію України, здати ДНК-аналізи, біологічні зразки. Потім подзвонити на номер «1648» у Національне інформаційне бюро. Подати достовірні дані про зниклу людину, вказати прізвище, ім’я, по батькові, дату народження. Все заноситься в базу даних для пошукових робіт. Потім звертаються батьки до нас, як до регіональних координаторів»,- кажуть в Офісі уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти.

Як ми писали, понад сім тисяч українських військових вважаються зниклими безвісти.

Нагадаємо, в Україні запрацював єдиний реєстр зниклих безвісти.

Фото: ілюстративне