Про це розповів в ефірі КИЇВ24 політолог Ігор Рейтерович

Я думаю, тут є кілька причин. До речі, одна з них буквально вчора заграла новими фарбами – це відкриття декларацій. Я думаю, що перед багатьма тепер постає дуже цікаве питання, а як пояснювати все те, що в цих деклараціях знайдуть. Враховуючи, що вони останні два роки, фактично два роки війни, жили на одну зарплату і, за логікою, повинні були втратити у своїх якихось статках, тим більше багато з них позиціонує себе як великі волонтери чи помічники Збройним силам України, а ситуація може бути діаметрально протилежна. Це перший момент. Другий момент – це історія про ті законодавчі зміни, які стосуються політично значущих осіб і все з чим пов’язано

Він додав, що дехто з них міг розібратися в тому, що а що вони точніше проголосували, і тепер в них виникають дуже серйозні питання до того, що відбувається. Крім того, члени їхніх родин можуть бути здивованими та мати чимало запитань, оскільки чимало з них не займаються політичною діяльністю безпосередньо, але залтшаються пов’язаними з цими депутатами.

 В першу чергу  це як раз народні депутати. Найголовніша причина мені здається полягає в іншому – справа в тому, що якісний склад значної частини цього скликання залишає бажати кращого. Давайте речі називати своїми іменами

Раніше голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що кількість народних депутатів, які бажають достроково скласти свої повноваження, доволі велика. Однак він запевнив, що сприянням їм у цьому не буде.

Нагадаємо, що останнім з Ради пішов депутат Дмитро Шпенов, обраний у 2019 році як безпартійний самовисуванець за 37 округом (Дніпропетровська область). Він склав депутатські повноваження 4 грудня.

За даними ZN.UA, на кінець жовтня Верховна Рада з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну втратила двадцять мандатів народних депутатів. У грудні ВРУ достроково припинила повноваження ще 3 народних депутатів.

Як відомо, станом на 11 грудня 2023 року, кількісний склад Верховної Ради – 400 народних депутатів (згідно із законодавством має бути 450).