Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій.

Зазначається, що 30 жовтня відомство презентувало її спільно з Державною авіаційною службою, Украерорухом, Командуванням Повітряних сил ЗСУ та керівниками міжнародних аеропортів.

Цю карту обговорили у Варшаві під час заходу, в якому також взяли участь профільні регулятори Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, які раніше здійснювали польоти в Україні, страхові та лізингові компанії, виробники літаків.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення Олексій Кулеба розповів, що таке обговорення має сприяти створенню умов для відкриття повітряного простору. Адже в майбутньому Україна планує залучити кваліфіковані кадри та авіаційну інфраструктуру, щоб відновити цивільні польоти.

Зрозуміло, що це дуже складне питання як з погляду безпеки, так і з погляду взаємодії з усіма залученими сторонами. Саме тому ми підтримуємо майданчики, коли спільно з іноземними регуляторами галузі, авіакомпаніями, страховими, аеропортами та військовими напрацьовуємо спільний план.

Нагадаємо, 16 жовтня заступник глави Офісу президента з регіональної політики Віктор Микита розповів, що Україна поки не готова відновити роботу аеропорту в Ужгороді для пасажирських рейсів.

Він повідомив, що нині аеропорт передали Міністерству внутрішніх справ. На його базі планують створити європейський авіаційний хаб для цивільного захисту. Водночас інші летовища використовувати не можна.

Зазначимо, 15 листопада 2023 року керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що в Україні можуть відкрити один з аеропортів для цивільних польотів до завершення війни за умови значного посилення протиповітряної оборони та захисту українського неба. Раніше серед можливих міст, звідки можуть відкрити польоти, називали аеропорти у Києві, Львові, Одесі та Ужгороді.