Про це розповів заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко в інтерв’ю  виданню “Інтерфакс-Україна”.

За його словами, відеомоніторинг уже працює всюди та охопив більшість автошляхів державного значення, міста, навчальні заклади, а також усі комерційні об’єкти, які дбають про свою безпеку.

Насамперед ми говоримо про відповідальність, тому що сьогодні власники таких систем не несуть відповідальності за поширення інформації, яку обробляють їхні системи.

Він також додав, що в окремих позиціях проєкту закону йдеться саме про конфіденційність.

Кожен хвилюється про приватність свого пересування, особистого життя. Ми ж наголошуємо, що ті факти витоку інформації, які сьогодні є, не стосуються систем відеоспостереження, що перебувають в адмініструванні МВС та Нацполіції.

Водночас, за словами Тимченка, цей проєкт закону не створить додаткових проблем для громадян.

Особі, яка не скоює адміністративних чи кримінальних правопорушень, якій немає чого приховувати, не варто боятися відеокамер – вона не цікава правоохоронним відомствам!

Заступник голови МВС уточнив, що за законом буде потрібно зберігати інформацію з камер певний час та надавати дані правоохоронним органам за встановленим алгоритмом.

Протистояти цьому законопроєкту будуть не тільки ті, кому є що приховувати, а й ті, хто адмініструє камери відеоспостереження і хто використовує їх на власний розсуд.

В Україні можуть запровадити систему відеомоніторингу: що відомо

У п’ятницю, 6 вересня, до розгляду порядку денного у Верховній Раді внесли законопроєкт № 11031 “Про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки”.

Варто зазначити, що згідно з текстом законопроєкту, об’єктами відеомоніторингу будуть:

  • інформаційні об’єкти, до яких належать фізичні особи, а також транспортні засоби;
  • публічні місця;
  • інші території загального користування;
  • території, будівлі, споруди закладів освіти, охорони здоров’я та приміщення в них;
  • речі і предмети тощо.