Про це повідомили у КМДА.

Там розповіли, що люди старшого віку, а особливо ті, хто має серцево-судинні захворювання, можуть відчути негативні наслідки для здоров’я від переходу на зимовий час.

Тож столичні медики порадили частіше бувати на свіжому повітрі, не пропускати сніданки, а також не забувати про фізичну активність.

Крім того, людям із проблемами серцево-судинної системи радять уважно контролювати тиск і не пропускати прийом призначених медикаментів. Також їм рекомендують порадитися із сімейними лікарями щодо можливих ризиків.

Також відомо, що офіційно зміну часу на зимовий і літній запровадили в СРСР у 1981 році. Це пояснювали потребою заощаджувати електроенергію і можливістю ефективніше використати світловий день.

Коли переводять годинник на зимовий час у 2024 році

Щороку в останні жовтневі вихідні Україна переходить на зимовий час. У 2024 році в уряді вперше зареєстрували законопроєкт про скасування цієї процедури: 16 липня 2024 року Верховна Рада ухвалила закон про скасування переходу з літнього на зимовий час і навпаки.

Проте у ніч із 26 на 27 жовтня годинники таки переведуть на годину назад. Час більше не мінятимуть, якщо президент підпише відповідний закон.

Однак 24 жовтня у ЗМІ з’явилося повідомлення про те, що Зеленський не планує підписувати закон, який скасовує сезонне переведення годинників. Таке рішення стало можливим на тлі суспільного обурення: закон в Україні можна назвати непопулярним, оскільки петиція проти скасування переведення годинників вже за декілька місяців набрала необхідну кількість підписів.