Про це пише видання BBC Україна.

Усі три проєкти закону, які внесли на розгляд Верховної Ради, передбачають три різні підходи до бронювання.

Перший законопроєкт передбачає бронювання працівників, якщо працедавець сплатить підвищений військовий збір у розмірі 20 400 гривень на місяць.

Другий проєкт пропонує бронювання на основі розміру заробітної плати працівника. Згідно із ним бронюватимуть працівників із зарплатою не менше ніж 12 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що наразі становить 36 336 гривень на місяць.

Третій законопроєкт об’єднує обидва підходи.

Він пропонує можливість бронювання як за критерієм заробітної плати понад 36 тисяч гривень, так і при сплаті підвищеного військового збору понад 20 тисяч гривень. Цей варіант також включає можливість бронювання для ФОП, але з додатковими умовами.

Так, фізична особа-підприємець має бути зареєстрована не пізніше ніж за шість місяців до набрання чинності законом, а її дохід має перевищувати 61 200 гривень.

Раніше повідомляли, що Кабінет міністрів України планує змінити постанову про бронювання військовозобов’язаних від мобілізації. Під час години запитань до уряду у Верховній раді міністерка економіки Юлія Свириденко сказала, що зміни до постанови були внесені й може бути введено бронювання до 100% енергетиків та робітників військово-промислового комплексу.