Про це повідомила завідувачка відділення для лікування дорослих з інфекційними ураженнями нервової системи Хмельницької інфекційної лікарні Олена Маркевич.

Померла 60-річна жінка, у якої хвороба спричинила запалення оболонок головного мозку, що призвело до інсульту.

За її словами, пацієнтка звернулася по медичну допомогу занадто пізно, коли захворювання вже викликало менінгоенцефаліт. Окрім цього, жінка мала важку серцеву патологію, що ускладнило лікування, і врятувати її не вдалося. Жінка потрапила до лікарні через тиждень після появи перших симптомів — 13 вересня, а померла 17 вересня.

Загалом із початку вересня до Хмельницької інфекційної лікарні ушпиталили шістьох хворих на гарячку Західного Нілу, всі вони мали симптоми різкого підвищення температури, головний біль, біль у м’язах, суглобах та спині, слабкість і нудоту. Окрім цієї жінки, всі інші пацієнти були виписані у задовільному стані.

Що відомо про захворювання

Гарячка Західного Нілу — це вірусна інфекція, яка найчастіше передається через укуси комарів. У важких випадках хвороба викликає запалення мозкових оболонок, що може бути смертельно небезпечним. Проти цього вірусу вакцини не існує, лікування є лише симптоматичним. В Україні гарячку Західного Нілу внесли до I групи особливо небезпечних.

Головним джерелом та резервуаром гарячки у природі є 17 видів переважно перелітних птахів, у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів. Окрім того, це можуть бути деякі дрібні ссавці, гризуни, кажани, але в них концентрація вірусу значно менша і зберігається недовго. Про це  розповіли у Центрі громадського здоров’я.

Як вберегтися від гарячки Західного Нілу

Щоб мінімізувати ризики зараження гарячкою Західного Нілу, рекомендується встановити вдома москітні сітки та використовувати репеленти. Під час прогулянок, особливо в парках або лісових зонах, потрібно обирати одяг, який максимально прикриває тіло.

Специфічного лікування цієї хвороби немає, а вакцина для її запобігання ще не розроблена. Тому важливо при появі перших ознак захворювання, зокрема підвищеній температурі, головному болю або слабкості, негайно звертатися до лікаря.

Нагадаємо, від початку літа 2024 року в Свято-Михайлівську клінічну лікарню м. Києва госпіталізували 17 пацієнтів із гарячкою Західного Нілу.