Пенсії силовиків у десятки разів більші, ніж у решти громадян. Одна з причин – суди, які допомагають обходити пенсійну “стелю”, інша – статус з інвалідності, що також дає право на додаткові виплати. Про це пише Forbes Ukraine.

Кожен п’ятий прокурор у своїй декларації за 2023 рік вказав, що отримував пенсію від держави. Крім прокурорів, спеціальні пенсії від держави отримують судді, колишні держслужбовці, правоохоронці та військові, йдеться у дослідженні Економічної правди.

За девʼять місяців 2024 року держава витратила на спецпенсії близько 88 млрд грн, до кінця 2024 року ця сума може зрости до 120 млрд грн, йдеться у відповіді Мінсоцполітики на запит Forbes.

Ба більше, прокурори через суд вимагають призначити їм пенсію, навіть не маючи необхідного трудового стажу 25 років, з яких принаймні 15 – на посадах у прокуратурі, як того вимагає законодавство.

За законом, пенсія прокурора (і за вислугу років, і у випадку інвалідності) має становити 60% від його зарплати, але не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, тобто 23 610 грн. На практиці ж пенсії прокурорів сягають десятків, а інколи й сотень неоподаткованих тисяч гривень на місяць.

За даними Міністерства соціальної політики, в Україні налічується 525 чинних та колишніх прокурорів, які отримують пенсії з інвалідності.

Нагадаємо, що колишній начальник Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Євген Борисов отримав звільнення з лав Збройних сил України за станом здоров’я. Раніше він намагався оформити собі групу інвалідності.