Це може призвести до запровадження обмежень, повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

У трьох областях України перевищено епідемічний поріг – це Тернопільщини, Житомирська і Буковина. Там показники вищі, аніж стандартні до цього періоду. Тобто ці регіони вже можуть вводити певні обмежувальні протиепідемічні заходи, – наголосив Кузін.

За його словами, з початку епідемічного сезону загалом уже понад мільйон українців перехворів на грип та COVID-19. За тиждень до лікарень кладуть у середньому 4200 пацієнтів. Серед усіх випадків захворюваності коронавірус зараз – до 35%.

“Захворюваність на COVID також зростає, за останній тиждень  на 20%, вона точно збільшується серед дітей. Також реєструють як випадки реанімації, так і смертельні випадки. За минулий тиждень від коронавірусної інфекції померло 56 осіб, зокрема одна дитина”, — заявив Кузін.

Кузін закликав громадян дотримуватися правил особистої гігієни та вакцинуватися від грипу та COVID-19.

В Україні коронавірусна інфекція Covid-19 (пневмонія нового типу) вперше була діагностована 3 березня 2020 року в Чернівцях. 13 березня зафіксували перший смертельний випадок внаслідок коронавірусної інфекції. На 30 листопада 2023 в Україні налічувалося 5557995 недужих, з них померло — 112418.