Про це пише “Судово-юридична газета”.

Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про арешт майна, пов’язаного з бізнесменом Денисом Комарницьким, його дружиною Іриною Комарницькою та водієм Юрієм Дашковим.

Арешт стосується корпоративних прав у двох компаніях — ТОВ «Центр розвитку економіки і права» та ПрАТ «Всеукраїнський науково-дослідний інститут аналітичного приладобудування». Крім того, під арешт потрапили автомобілі: Mercedes-Benz S 500, Toyota Camry 2020 року, Toyota Land Cruiser 2021 року, GMC Yukon XL і Mercedes-AMG GLE 53.

Також заблоковано кошти та цінні папери, розміщені на рахунках у Сенс Банку, Сбербанку, Комінбанку, Банку інвестицій та заощаджень. Окремо суд ухвалив арешт готівки у різних валютах: майже 4 мільйони доларів США, 100 тисяч євро та понад 800 тисяч гривень.

Нагадаємо, в лютому 2025 року НАБУ й САП заявили, що викрили схему незаконного заволодіння столичними землями. Серед фігурантів: топпосадовці, депутати та керівники різних департаментів, які використовували “туалетну схему” — на ділянках реєстрували незначну нерухомість (або взагалі споруди, які не існують), що пізніше дозволяло отримати право власності на цей земельний відтинок. Загалом десятеро людей отримали підозру у справі, керівника злочинної організації, Дениса Комарницького, розшукували в Україні.

Журналісти Bihus.Info 10 березня оприлюднили першу частину оприлюднених НАБУ прослуховувань депутатів Київської міської ради, посадовців КМДА та інших осіб, що причетні до схем незаконного заволодіння столичною землею — “туалетних схем”.

12 березня “Українська правда” знайшла за кордоном Дениса Комарницького. За інформацією джерел “Української правди” (УП) в правоохоронних органах, на момент реалізації операції НАБУ і САП “Чисте місто” він перебував в Україні. Далі втік за кордон. І наразі оголошений у розшук українськими правоохоронцями. Комарницький перебуває в Австрії.

13 березня директор НАБУ Семен Кривонос  повідомив, що НАБУ оголосить Дениса Комарницького у міжнародний розшук. Раніше Кривонос повідомляв, що Комарницький переховується від слідства в Україні. До його пошуку, окрім НАБУ, залучені також працівники Служби безпеки України, Національної поліції, повідомлений особовий склад Державної прикордонної служби.

Як з’ясували журналісти УП, загалом втекти Комарницькому допомогли 4 людини з посвідченнями СБУ, два співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Закарпатської області та один місцевий депутат. Камуфльований автомобіль для перевезення загиблих українських військових їхав попереду автівки, у якій колишній депутат Київської міської ради Денис Комарницький виїхав за кордон. У такий спосіб автомобіль здійснював розвідку, щоб ексдепутат зміг без перешкод втекти з України.