Про це повідомляє Центр протидії корупції.
Згідно з матеріалами справи, спочатку ВАКС обрав для Миронюка запобіжний захід із можливістю внесення застави у розмірі 126 мільйонів гривень. У грудні 2025 року апеляційна палата ВАКС не задовольнила скаргу захисту на це рішення. Наприкінці квітня 2026 року суд вперше зменшив суму застави — до 112 мільйонів гривень. Тепер же суд ухвалив рішення про чергове зниження суми до 85 мільйонів гривень.
Операція «Мідас»
Справа щодо розкрадань в «Енергоатомі» розслідується в межах масштабної операції НАБУ та САП «Мідас», розпочатої 10 листопада 2025 року. Слідство встановило, що організатори схеми отримували «відкати» у розмірі до 15% від вартості контрактів, а кошти відмивали через бек-офіси в центрі Києва, приміщення яких належали родині колишнього нардепа та сенатора РФ Андрія Деркача. За даними бюро, загальна сума «відмитих» коштів становить 100 мільйонів доларів. Головними фігурантами справи стали бізнесмени Тимур Міндіч та Олександр Цукерман, які виїхали за кордон, були оголошені в розшук та потрапили під санкції.
Читайте також: Підозра Єрмаку: НАБУ оприлюднило матеріали справи «Мідас», адвокати заперечують усі звинувачення
Керівник групи детективів НАБУ Олександр Абакумов повідомив, що до корупційної схеми були причетні чотири міністри українського уряду різних періодів, зокрема й колишній міністр енергетики та юстиції Герман Галущенко, у якого проводили обшуки. 19 листопада 2025 року парламент підтримав рішення про звільнення Галущенка та очільниці Міненерго Світлани Гринчук. 12 червня 2026 року ВАКС продовжив тримання під вартою для Галущенка, також зменшивши йому заставу. Після викриття корупційної схеми уряд ухвалив рішення про розпуск наглядової ради «Енергоатома», а президент Київської школи економіки Тимофій Милованов оголосив про вихід із її складу.





























