На кладовищі вандали побили лампадки, позривали з хрестів пам’ятні таблички, спаплюжили фото й прапори полеглих військових. Активісти закликають створити громадський пост, аби таких випадків більше не було.
На місце прибули родичі полеглих захисників. Працює слідчо-оперативна група.
Відео наслідків вандалізму шириться мережею.
Що відомо про полеглих захисників
Нагадаємо, усі троє захисників поховані на Аскольдовій могилі.
Дмитро Коцюбайло за позивним Да Вінчі у 2014 році зазнав важкого поранення у Пісках Донецької області. Але одразу після реабілітації повернувся на фронт, де 17 березня 2016 року був призначений командиром 1-шої окремої штурмової роки легендарних «Вовків Да Вінчі». З початком повномасштабного вторгнення «Да Вінчі» був в найгарячіших точках разом з «Вовками». Ще у 2021 році Дмитру надали звання Героя України. Загинув воїн 7 березня 2023 року у битві за Бахмут.
25 серпня внаслідок зіткнення двох літаків загинули три льотчики, серед них відомий український пілот Андрій Пільщиков з позивним Джус. У перші місяці він брав участь у повітряній обороні Києва та інших північних регіонів, прикривав ударну авіацію України. Крім цього, був одним із “Привидів Києва”. Пізніше виконував завдання на Сході країни. Станом на 7 травня 2022 року «Джус» мав 500 годин бойового нальоту.
До повномасштабного вторгнення Павло Петриченко був громадським активістом. У березні 2022 він займався розбудовою волонтерського центру Сергія Притули, а у квітні пішов до ЗСУ. Павло є автором петиції щодо обмежень на роботу онлайн-казино для військових у воєнний час, яка набрала понад 25 тис. підписів за день. Загинув боєць у боях на Донеччині.