У Європейському Союзі працюють над планом перегляду Конвенції про статус біженців — документом, який забороняє країнам відмовляти у прийнятті прохачів притулку на своїх кордонах.
Про це повідомляє The Times.
Це рішення може спричинити найбільші зміни у міграційній політиці за останні десятиліття. Документ підготувала Польща, минулого тижня його обговорили міністри внутрішніх справ Євросоюзу.
Конвенцію затвердили 1951 року, її підписали 144 країни. У документі зазначено, що держави не можуть «жодним чином висилати або повертати біженців на кордон країни, де їхньому життю чи свободі загрожує небезпека». Зараз цей принцип дедалі частіше ставлять під сумнів через те, що європейські країни важко справляються з мільйонами заяв на набуття статусу біженця.
«Варто зазначити, що ці принципи були розроблені після закінчення Другої світової війни і характеризувалися зовсім іншою геополітичною ситуацією», — зазначено в документі.
У Євросоюзі стурбовані, що зараз низка країн може обмежувати надання притулку лише у «надзвичайних ситуаціях», без урахування «нової реальності».
На думку авторів документа, приймати велику кількість мігрантів стає складніше, особливо якщо деякі з них «не прагнуть інтегруватися в суспільство, а натомість формують окремі спільноти, де можуть культивуватися норми та правила, що відхиляються від європейських цінностей».
Нагадаємо, що Служба громадянства та імміграції США повідомила про призупинення програми United for Ukraine (U4U) для українців, які їдуть до США, рятуючись від російсько-української війни.