Це дослідження є результатом експерименту, під час якого вчені пускали в зіницю ока лазерні імпульси, стимулюючи певні клітини сітківки. Учасники експерименту стверджують, що бачили синьо-зелений колір, який вчені назвали «оло».

Співавтор дослідження, професор Рен Нґ з Каліфорнійського університету вважає, що отримані результати «чудові». На думку вчених, це потенційно може сприяти дослідженню колірної сліпоти.
За словами професора, оло «більш насичений, ніж будь-який колір, який ви можете побачити в реальному світі».
У дослідженні брали участь п’ять учасників — четверо чоловіків і одна жінка. Усі вони мали нормальний кольоровий зір. Троє з них, включно з професором Нґом, також є співавторами наукової статті.
Учасники дивилися на пристрій під назвою Oz, що складається з дзеркал, лазерів і оптичних пристроїв. Обладнання ще раніше розробили деякі із залучених дослідників — група вчених з Каліфорнійського університету в Берклі та Університету Вашингтона, — однак його дещо оновили для цього дослідження.
Люди сприймають кольори, коли світло падає на клітини сітківки, які називають колбочками. Існує три типи колбочок, які чутливі до довгих (L), середніх (M) і коротких (S) хвиль світла. А втім, немає природного світла, яке б могло збудити лише М-колбочки.
Команда вчених точно визначила положення цих колбочок та стимулювала їх лазером. У статті вказано, що в такому разі вони мали б надсилати в мозок колірний сигнал, який ніколи не виникає при природному зорі. Це означає, що оло неможливо побачити неозброєним оком людини в реальному світі без допомоги спеціальної стимуляції.
Водночас деякі експерти кажуть, що новий колір є «питанням інтерпретації».
Професор Джон Барбур, фахівець із зору Лондонського університету у місті Сент-Джордж, який не брав участі в дослідженні, сказав, що ця робота є «технологічним подвигом» у стимулюванні селективних конусних клітин, однак саме виявлення нового кольору «відкрите для суперечок».
Він пояснив, що якщо, наприклад, клітини червоних колбочок (L) стимулювати у великій кількості, люди «сприйматимуть насичений червоний колір», але ця яскравість може змінюватися залежно від чутливості колбочок, що не відрізняється від того, що сталося в цьому дослідженні.