Дослідження причини утворення тромбів після вакцинації препаратом виробників AstraZeneca і Johnson&Johnson провели німецькі вчені, передає Financial Times.
Німецькі науковці з Університету Гете також визначили, як уникнути такої реакції надалі. Зокрема, вони пропонують внести до препарату деякі генетичні корективи.
Професор університету Рольф Маршалек під час дослідження ускладнення після вакцинації виявив, що вони можуть бути пов’язані з аденовірусними векторами. Так, обидві вакцини використовують їх для доставлення генетичного матеріалу вірусу в організм: спайковий білок вірусу потрапляє всередину ядра клітини.
Після того окремі частини спайкового білка починають розщеплюватися та створюють так мутантні версії. Останні не можуть потрапити до клітинної мембрани, де відбувається процес імунізації.
Вчений висловив теорію, що мутантні білки секретуються клітинами в організм, викликаючи утворення тромбів. Проте такі випадки трапляються один раз на 100 тисяч людей.
РНК-вакцини, розроблені Pfizer/BioNTech і Moderna, доставляють генетичний матеріал шипа в клітинну рідину і не проникають в ядро. Але, на думку науковця, якщо розробники вакцини змінять послідовність гена, котрий кодує шиповий білок, аби запобігти його розщепленню, то ускладнень можна уникнути.
Компанія J&J начебто вже зв’язалася з лабораторією, де проводили дослідження, і попросила дати рекомендації щодо способів адаптації вакцини.
Нагадаємо, у Києві в торгових центрах хочуть облаштувати безкоштовні пункти вакцинації. Працівників торгівлі вакцинують в порядку, визначеному для імунізації колективів.
Фото: Фейсбук