У неділю, 27 грудня, о 16:00 розпочалась онлайн церемонія нагородження переможців ХХІХ Київського міського фестивалю творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе». Повідомляється на Facebook-сторінці фестивалю.

Під час трансляції глядачі дізналися імена переможців в усіх напрямах, підномінаціях та вікових категоріях.

За інформацією Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, ХХІХ Фестиваль має два формати проведення – конкурсний (із вибором кращих учасників та визначенням переможців) та презентаційний під назвою «Фани фестивалю» (без конкурсної складової та з відзначенням тільки власних творчих здобутків учасників).

Загалом до організаційного комітету надійшло 675 заявок на участь у фестивалі. З вересня до грудня 2020 року журі оцінювали роботи 515 конкурсантів – обдарованих дітей та молоді з інвалідністю, які  продемонстрували свої таланти і творчий потенціал у 10 номінаціях, які об’єднані у 4 творчі напрями.

Так, понад 100 творчих робіт за напрямами: «Сучасні технології» та «Літературна творчість» дистанційно журі оцінили першими. Крім того, на Facebook-cторінці фестивалю, усі охочі мали можливість долучитися до глядацького голосування у рамках онлайн фотоконкурсу та літературних читань і почути авторську поезію та прозу.

250 кращих робіт із 333 напряму «Прикладне мистецтво за номінаціями: образотворче мистецтво, декоративно-ужиткове мистецтво, нерукотворне мистецтво, протягом місяця демонструвалися у Муніципальній галереї мистецтв.

Конкурсанти напряму «Сценічні жанри» мали можливість обрати спосіб презентації власного номеру: підготований відеоролик або участь у концерті-зйомці. Тож у номінаціях: вокально-хорова, хореографія, інструментальна та виконавче мистецтво журі оцінювали 84 виступи.

У презентаційному форматі під назвою «Фани фестивалю» цьогоріч взяли участь 142 особи.

До слова, метою фестивалю є виявлення та розвиток творчих здібностей дітей та молоді з інвалідністю, формування у громадськості неупередженого ставлення до людей з інвалідністю ідеї інклюзивного суспільства – суспільства рівних можливостей.

Нагадаємо, у Києві 2021 року розпочнеться створення нових реабілітаційних центрів для осіб з інвалідністю.

Фото: facebook