Велика Британія хоче передати Україні лазерну зброю DragonFire, щоб перевірити її ефективність в реальному бою

КИЇВ24
Прапор Великої Британії. Фото: Getty Images

Про це в ефірі КИЇВ24 розповів головний редактор спеціалізованого воєнного видання Defense Express Олег Катков.

Чому взагалі піднялася тема передачі DragonFire Україні? Система вже пройшла тестування, вона довела на полігонних випробуваннях свою ефективність. Проблема в тому, що таких систем у світі розробляється багато. Є у Ізраїля так званий “Залізний луч”, є у США “Геліос”.

Він додав, що нині чимало країн розробляють лазерні системи, для боротьби з дронами, крилатими ракетами, а у перспективі також й з балістикою та артилерією.

Тобто потенційно це доволі правильний напрямок. Працюють всі, але та країна яка перша отримає до свого комплексу позначку “ефективність доведена у реальному бою”, вона зірве куш.

Раніше повідомляли, що Велика Британія розглядає можливість відправлення Україні прототипа лазерної зброї. Йдеться про засоби для збивання дронів та ракет.

DragonFire — ППО нового покоління: характеристики зброї

DragonFire – це фактично лазерний промінь, який здатний збивати безпілотники та ракети. Зброя невидима і безшумна, оскільки довжина хвилі світла становить близько одного мікрона, яке людське око не може помітити.

У Міноборони Британії зазначають, що система достатньо потужна, щоб збивати снаряди, що рухаються швидше, ніж, наприклад, балістичні ракети.

Британія прискорила розгортання лазерної зброї на тлі війни в Україні та конфлікту між Ізраїлем та ХАМАС. Очікується, що лазер спочатку буде встановлений на кораблях британського флоту, а потім системи розгорнуть на суші.

Раніше ми писали, що у Великій Британії вперше успішно випробували лазерну зброю проти повітряних цілей. Система лазерної зброї спрямованої енергії (LDEW) DragonFire здійснила потужний постріл з лазерної зброї по повітряних цілях на полігоні у Шотландії.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин