Про це пише видання Bloomberg із посиланням на джерела.

“Високопоставлені британські міністри та офіційні особи неодноразово давали зрозуміти ФРН, що Україні вкрай необхідні ракети Taurus дальнього радіуса дії”, — йдеться у матеріалі.

Один із посадовців підкреслив, що “Німеччина повинна припинити шукати виправдання”.

Велика Британія пропонувала рішення для подолання опору Німеччини щодо відправки ракет, включно з угодою про обмін. Згідно з нею країна постачатиме Україні більше власних ракет Storm Shadow, а Берлін натомість надасть Лондону ракети дальнього радіуса дії на заміну.

“Заяви канцлера ФРН Олафа Шольца неправильні, безвідповідальні та є ляпасом союзникам. Шольц повинен дати Taurus і припинити стримувати безпеку Європи”, — наголосила голова комітету в закордонних справах Палати громад Алісія Кернс.

“Поведінка Шольца показала, що з точки зору безпеки Європи він не та людина, не на тій посаді і не в той час”, – сказав колишній міністр оборони Бен Уоллес в інтерв’ю газеті Evening Standard в четвер, 29 лютого.

Нагадаємо, Канцлер Німеччини Олаф Шольц вкотре заперечив можливість постачання Україні далекобійних ракет Taurus, посилаючись на ризик втягнення Німеччини у війну з Росією. Він підкреслив, що ракети Taurus мають надзвичайно дальню дію, і контроль за цілями, який здійснюють англійці та французи, неможливий для Німеччини.