Про це повідомляє агентство Reuters.
Згідно з рішенням компанії, так званим тіньовим танкерам, які потрапили під санкції, з 6 січня заборонили швартуватися, розвантажуватися або отримувати інші портові послуги в портах провінції, що є одним із головних промислових центрів КНР.
Reuters пише, що обмеження для «тіньових» танкерів торкнуться, зокрема, Циндао — п’ятого за обсягом вантажів порту КНР, а також портів Жічжао і Яньтай. Це може призвести до уповільнення імпорту Китаєм підсанкційної нафти, вважають джерела агентства.
Журналісти додали, що у грудні 2024 року США запровадили нові санкції проти компаній і тіньового флоту, які займаються іранською нафтою. Очікується, що обраний президент Дональд Трамп, який вступить на посаду 20 січня, посилить санкції проти Ірану.
В іншому повідомленні порту Шаньдун йдеться, що вони очікують на те, що заборона судноплавства матиме обмежений вплив на незалежні нафтопереробні підприємства, оскільки більшість нафти перевозять на танкерах, які не потрапили під санкції.
Наразі активний тіньовий флот, який возить нафту в обхід санкцій, налічує 669 танкерів, оцінює аналітик Lloyd’s List Intelligence Мішель Віз Боккман. Російські барелі, за її оцінками, регулярно перевозять близько 250−300 суден, не включаючи танкери Sovcomflot, що потрапив під західні обмеження.
Нагадаємо, що адміністрація Джо Байдена планує запровадити додаткові санкції проти Росії, націлившись на її нафтові доходи та танкери, що перевозять російську нафту.