Депутати Верховної Ради затвердили зміни до Бюджетного кодексу, які запроваджують нове поняття у бюджетній сфері — умовні боргові зобов’язання. Вони закріплюють особливий статус коштів, які Україна отримає від заморожених російських активів. Про це повідомив заступник голови комітету парламенту з податків та фінансів Ярослав Железняк.

“Безповоротна позичка” у $50 млрд від країн Великої сімки і ЄС — це саме такі умовні боргові зобов’язання, тому що Україна не повертатиме цей кредит до того часу і ЯКЩО не отримає репарації від росії. Ці гроші також не будуть обліковуватись як державний борг України (що дуже помічне в умовах, коли держборг в цьому році перевищить 100% ВВП)”, — пояснила народна депутатка та очільниця комітету ВР з питань бюджету Роксолана Підласа.

Без внесення змін до Бюджетного кодексу, міністр фінансів Сергій Марченко не зможе підписати угоди про одержання $50 млрд від G7. Тепер, після затвердження парламентом змін до бюджетного кодексу, Мінфін вже наступного тижня підписати першу угоду про отримання коштів з пакета в $50 млрд, уточнила Підласа.

У майбутньому правочинами з умовними борговими зобов’язаннями в рамках угод з ЄС, іноземними державами, міжнародними фінансовими інститутами займатиметься Боргове агентство, яке ще створюватимуть.