Про це головнокомандувач говорив в інтерв’ю журналісту Андрію Цаплієнку.

Говорячи докладніше про ідею Курської операції, головком нагадав, що ворог 10 травня минулого року розпочав масштабний наступ у Харківській області. З 1 червня противник планував два головні удари: на Харківському та Сумському напрямках. Україна ще заздалегідь змогла потай перекинути сюди резерви, які у наступних боях завдали окупантам великих втрат і зупинили їх просування.

Застрягши на Харківському напрямку, з червня супротивник почав створювати наступальні угруповання майже по всій лінії фронту.

“Тоді почалися активні наступальні бої супротивника у районі Часова Яру, Торецька, на Покровському напрямку, Куп’янському, Запорізькому”, — сказав генерал.

Операція змусила РФ перекинути 67 тисяч своїх найкращих військових на цей напрямок. До цього угруповання додалися залишки з 11 тисяч північнокорейських службовців, залучених агресором.

За його словами, військові роблять все можливе, щоб не допустити втрату Покровська: противник докладає всіх зусиль, щоб його взяти, ми — все, щоб не допустити його захоплення. Російське командування зосереджує на Покровському напрямку свої найкращі підрозділи та частини і має спроможність їх міняти, бо має більший потенціал для ведення наступальних дій. “Поки що”.

Як каже головнокомандувач, здійснюючи удари по промисловості РФ, Україні вдалося реалізувати все задумане.

“Ми реалізували все, що задумали. По-перше, ми, як правило, уражаємо в основному воєнні об’єкти, які впливають на дії військ. Крім того, до ураження беруться фабрики або заводи, які виробляють боєприпаси, частини до ракет або продукцію подвійного призначення. Поряд з цим також об’єктами нашого ураження стають і об’єкти нафтопереробної промисловості противника”, — додав він.

Удари по промисловості РФ зменшують спроможності росіян. Вже кілька місяців як витрати артилерійських боєприпасів росіянами зменшилися фактично вдвічі з їх норми 40 000.

Також Сирський розповів, що видав розпорядження про заборону переведення у піхоту висококваліфікованих спеціалістів Повітряних сил. Разом з тим поточні темпи мобілізації не закривають потреб армії.

“Є моє розпорядження, яким заборонено переводити висококваліфікований персонал, який пройшов підготовку і спеціалізується саме на обслуговуванні літаків. Однозначно, це спеціалісти, на яких витрачені кошти, які мають досвід, яких фактично ніким замінити”, — заявив головком.

Водночас Сирський визнав, що є потреба в особовому складі на фронті.

“Ми повинні підняти адекватну кількість особового складу у наших механізованих бригадах, і потреби та можливості мобілізації, на жаль, не покривають цю потребу”, — сказав він.

За словами головкома, наразі тривають заходи щодо зменшення у ЗСУ логістичної складової, складової забезпечення та обслуговування, але в “розумних межах”.

“Штаби знають ці задачі, провели розрахунки. І, звичайно, наше завдання не допустити… щоб хтось із цієї категорії, яку я назвав (кого заборонено переводити у піхоту – ред.), потрапив на фронт”, — запевнив Сирський.

Водночас генерал наголосив, що виграти війну в обороні неможливо, необхідно впроваджувати те, у чому маємо перевагу, зокрема розвивати і нарощувати безпілотні системи, в тому числі наземні.

Сирський заявив, що Україна працює над створенням власної системи протиповітряної оборони, а також ракетної системи, яка могла б стати стримувальним фактором проти застосування ракет “Орєшнік” Росією.

Він додав, що Україна поки що не має таких систем, “але ми повинні зробити все, щоб вони з’явилися”.

“Це нас спонукає до створення власної системи протиповітряної оборони, яка б була не просто протиповітряною, а протиракетною системою. Це спонукає нас активно вести і переговори з союзниками, щоб отримати таку систему. І, звичайно, це повинно спонукати нас до створення сучасної ракетної системи, яка могла б бути стримувальним фактором проти застосування такої зброї росіянами”, — сказав генерал.