Про це Кличко заявив у відеозверненні, яке оприлюднив на своєму Telegram-каналі.

«Я вже говорив, але повторю: в Києві облаштовані та працюють понад 430 пунктів обігріву. За період відсутності в місті електроенергії після масованої ракетної атаки, до них звернулися всього 3700 людей. В основному – щоб зарядити телефони та інші гаджети. У період похолодань пункти виконують свою основну функцію – обігрів людей у випадку тимчасового припинення теплопостачання в їх будинки. І ми готуємо на випадок надзвичайної ситуації оперативно розгорнути ще понад 100 пунктів», – зазначив Віталій Кличко.

Він повідомив, що сьогодні до роботи пунктів залучені понад 1000 людей. 90% це – вчителі, вихователі. Тобто працівники освітньої сфери, на базі якої розгорнуті більшість пунктів обігріву.

Також місто забезпечило понад 400 генераторів для роботи цих пунктів. Ще близько 100 генераторів надали волонтери та благодійні організації. Тому деякі пункти мають по два генератори. В приміщеннях пунктів є запас питної води, чай, печиво, передбачені автономні пристрої для обігріву приміщень.

Мер столиці зазначив, що частину пунктів обігріватимуть централізовано. Для цього котельні, що знаходяться поряд, оснащені потужними генераторами. Таких котелень 40. Також незабаром місто отримає 12 пересувних модульних котелень, які замовило спеціально під пункти обігріву. Одна така котельня зможе підтримувати комфортну температуру одразу в кількох приміщеннях.

Адреси всіх пунктів є на карті, що розміщена на офіційному сайті столиці. Журналісти можуть перевірити, що всі заявлені пункти працюють. Понад 430. Карта їх розміщення – інтерактивна й оновлюється.

«Я не хочу, особливо в нинішній ситуації, вступати в політичні баталії. Це безглуздо. Мені є чим займатися. Та зазначу, що маніпулювати не треба! Оскільки дивним виглядає: коли вчора я їздив перевіряв роботу пунктів, зустрічаю народних депутатів від партії влади. І вони в приватній розмові мені говорять, що всі пункти, де вони побували, відкриті і працюють. А потім постять якісь незрозумілі фото. Це виглядає, м’яко кажучи, негарно. – Як для українців, так і для наших іноземних партнерів. Сьогодні, коли всі повинні працювати спільно, починаються якісь політичні танці, – наголосив мер столиці. – Ми робимо в Києві все, що можемо, для життєзабезпечення столиці, для комфорту її мешканців. В складних умовах. І щоб не відбувалося, продовжимо це робити!», – наголосив Віталій Кличко.

Він також нагадав, що головне завдання влади зробити так, щоб всі кияни мали життєвонеобхідні сервіси в своїх домівках – тепло, воду, світло.

«Тепло- та водопостачання в столиці, після останньої атаки агресора, ми відновили повністю. Повертають енергетики і електрику. Дефіцит в системі є, але обіцяють найближчими днями повернутися до відключень за графіком. Але економити треба! Бо ворог значно пошкодив енергосистему України. А столиця є частиною цієї системи», – повідомив Віталій Кличко.

Як повідомлялося раніше, у Києві анонсували контроль за очищенням доріг від снігу.

Фото: Відкриті джерела