Про це повідомляє ВООЗ та CNN.

ВООЗ скликала свій комітет з надзвичайних ситуацій на тлі занепокоєння тим, що більш смертоносний штам вірусу досяг до ще чотирьох країн Африки. Раніше цей штам був локалізований у Демократичній Республіці Конго.

Незалежні експерти провели віртуальну зустріч, щоб проконсультувати Генерального директора ВООЗ Тедроса Адханома Гебрейєсуса щодо серйозності спалаху. Після цієї консультації він оголосив про надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я, що має міжнародне значення — найвищий рівень тривоги згідно з міжнародним законодавством у сфері охорони здоров’я.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейєсуса заявив, що цей спалах викликає “велике занепокоєння”, зокрема через потенціал подальшого поширення в Африці.

Нагадаємо, що у вівторок Африканські центри з контролю і профілактики захворювань оголосили спалах мавпячої віспи надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я, що загрожує безпеці континенту, і це перша подібна заява відомства з моменту його створення у 2017 році.

Що відомо про вірус мавпячої віспи

Мавпяча віспа є вірусним захворюванням, яке легко поширюється між людьми та від інфікованих тварин.

За даними ВООЗ, віспа може поширюватися через тісні контакти, такі як дотики, поцілунки або секс, а також через заражені матеріали, такі як простирадла, одяг та голки.

Які симптоми:

  • лихоманка,
  • болісний висип,
  • головний біль,
  • біль у м’язах і спині,
  • занепад сил,
  • збільшення лімфатичних вузлів.

Зазначимо, що з початку 2024 року в 13 країнах Африки було зареєстровано понад 17 000 випадків захворювання на віспу мавп і понад 500 смертей, згідно з даними Африканського центру з контролю і профілактики захворювань, який класифікує спалах як “подію з дуже високим рівнем ризику”.