Наразі ЗСУ тримають оборону по лінії Ласточкине — Сєвєрне — Тоненьке — Невельське. Також ворог був активний і західніше в районі Степового. Однак, жодних змін на карті немає.

Українська армія зайняла тут рубежі оборони. Після того, як наші військові вийшли з Авдіївки, ворог намагається наступати великими силами саме на Ласточкине. Генеральний штаб повідомляє про 13 атак на цій ділянці фронту.

Перемістимось трохи південніше — 20 разів росіяни намагалися наступати в районі Мар’їнки. Ворог втрачає людей, але не припиняє спроб лізти в напрямку Георгіївки. Але змін на карті немає, як і по всьому напрямку. Тут збройні сили продовжують тримати оборону на позиціях Георгіївка — Побєда — Новомихайлівка.

Які прогнози

Протягом найближчого місяця, зокрема на Авдіївському напрямку, будуть активні бойові дії — до так званих виборів президента у РФ. Таке в етері КИЇВ24 зазначив полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Сергій Грабський.

Він додав, що на цей час можна говорити про потенційне просування ворога, але не прорив, адже зараз після великих втрат в Авдіївці ворожій армії треба відновити боєздатність.

Розстріл українських військових в Авдіївці

Щодо ситуації, яка склалася на укріпрайоні «Зеніт», що на півдні Авдіївки. Військовослужбовці 110-ї ОМБр відходили з Авдіївки в умовах безперервного бомбардування та артилерійських обстрілів, постійних атак FPV-дронів, атак на евакуаційні автомобілі, обстрілів евакуаційних шляхів.

Декількох важкопоранених і загиблих військовослужбовців не вдалося евакуювати, опорний пункт «Зеніт» був повністю оточений.

Через це було прийнято рішення зв’язатися з координаційним центром і організаціями, які ведуть переговори з РФ щодо обміну полонених, для надання допомоги українським військовим. Російська сторона повідомила координаторів процесу, що погоджується провести евакуацію поранених і надати їм допомогу, а надалі — обміняти.

Однак, російські загарбники розстріляли українських військових. Військовий дрон зміг зафіксувати момент вбивства.

Так, Спікер 110-ї окремої механізованої бригади Антон Коцуконь в етері Радіо Донбас.Реалії зазначив, що українські військовослужбовці до останнього намагалися заїхати на позицію «Зеніт», щоб забрати побратимів. Але враховуючи оточення, попри неодноразові спроби, проникнути туди не вдалося.