Про це начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирил Буданов опублікував на своєму офіційному каналі.

Буданов нагадав, що війна росії проти України почалась далеко не два роки тому, а десять ― з окупації українського Криму.

Однак ні українська держава, ні українці не погодились визнати право агресора на кримську землю. І спротив місцевого українського населення проти окупантів не вщухав ні на мить, попри репресії.

Для успішної оборони та контрнаступу ми повинні контролювати акваторію Чорного моря та бути присутніми на півострові Крим.

Начальник ГУР МО наголосив, що вони виконали поставлені завдання:

  • росія втратила чверть своїх кораблів і змушена була виводити свій флот на узбережжя Кавказу,
  • передислоковувати авіацію, бо аеродроми та військові об’єкти Криму постійно перебувають під вогневим впливом України.

Нашими успіхами ми надзвичайно завдячуємо мешканцям українського Криму, які не лише посилили опір окупантам, але й знаходять можливість відслідковувати усю оперативну обстановку на півострові і якнайшвидше передавати цю інформацію нам.

Ще в 2023 році у своєму зверненні керівництво ГУР пообіцяло, що у 2023 на росіян чекатимуть “сюрпризи”, зокрема, які стосуються Кримського мосту. Буданов знову підтвердив ці слова.

Ворогів очікують нові сюрпризи, і я б не рекомендував цивільному населенню користуватись так званим “кримським” мостом.

Нагадаємо, що командувач військово-морських сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа вважає, що незаконно збудований росіянами Кримський міст не достоїть до кінця 2024 року.