Про це пише La Stampa.
Вибори нового Папи Римського розпочинаються після смерті чинного понтифіка або зречення понтифікату. У них беруть участь кардинали-дорадники віком до 80 років. Для обрання папи необхідні дві третини голосів кардиналів плюс ще один голос.
Зазвичай конклав (збори кардиналів) триває до тижня, але може бути й довшим. Якщо папу не обирають у перший день — з димаря Сикстинської капели йде чорний дим. Коли нового понтифіка обрано, з димаря йде білий дим, а клерки дзвонять у дзвони.
Фаворитом в очільники Святого Престолу нині вважається італієць П’єтро Паролін. Державний секретар Ватикану з 2013 року, досвідчений дипломат, він вважається кандидатом “спадкоємності”.
Його основні конкуренти:
Архієпископ Болоньї та президент Італійської єпископської конференції Маттео Марія Дзуппі, який вважається втіленням церкви, близької до бідних і схильної до діалогу, але з новаторським і прагматичним пастирським підходом. Латинский патріарх Єрусалима П’єрбаттіста Піццабалла — францисканець, який може стати мостом між Сходом і Заходом.
Префект Дикастерії з Євангелізації філіппінець Луїс Антоніо Таґле — обличчя католицької Азії, що харизмою нагадує Франциска.
Він може стати понтифіком, який символізує місіонерську та молоду церкву.
Архієпископ Марселя француз Жан-Марк Авелін — експерт з міжрелігійного діалогу, особливо з ісламом, представляє Європу, яка хоче відігравати провідну роль у церкві, з відкритістю до міграційних і культурних викликів Середземномор’я.
Префект Дикастерії з культури та освіти португалець Жозе Толентіно де Мендонса — поет, богослов і “інтелектуал церкви”, людина діалогу між вірою та сучасністю.
Генеральний секретар Синоду єпископів, мальтієць Маріо Грек, бачення якого — більш колегіальна та відкрита церква.
Теолог-консерватор з Угорщини Петер Ердьо, який був помітною фігурою в попередніх синодах.
Префект у відставці Дикастерії з богослужіння, гвінеєць Роберт Сара, який користується широкою підтримкою серед традиціоналістів.
Кармеліт Андерс Арбореліус зі Швеції — голос динамічного християнства Північної Європи.
Архієпископ Янгонський Чарльз Бо з М’янми — відкритий захисник прав людини.
Колишній секретар з питань літургії Малколм Ранджіт (Шрі-Ланка), близький до Папи Бенедикта XVI.
Архієпископ Кіншаси Фрідолін Амбонго Бесунгу — соціально активний священник з ДР Конго.
Віллем Якобус Ейк з Нідерландів — один із найконсервативніших кардиналів Європи.