Імпорт сирої нафти в Китай впав вперше за 20 років, не враховуючи падінь, спричинених пандемією COVID.
Про це пише Reuters.
Середньодобовий показник склав 11,04 мільйона барелів, що на 1,9% менше, ніж у 2023 році.
У 2023 році імпорт сирої нафти до Китаю після зняття карантину досяг рекордних темпів: середньодобовий обсяг становив 11,28 мільйона барелів.
Попит Китаю на основні види транспортного пального у 2024 році практично не зріс, оскільки швидка електрифікація автопарку витіснила бензин, а криза в секторі нерухомості та млявий експорт товарів обмежили попит на дизельне пальне.
“У 2024 році Китай виявився розчаруванням, оскільки ринок очікував на стійке або сильніше зростання з 2023 року. Дефляційний тиск та електрифікація транспорту стримали зростання“, — сказав агентству старший аналітик LSEG Емріл Джаміль.
Деякі аналітики вважають, що зростання попиту на пальне в Китаї вже досягло піку.
Зниження попиту на пальне та зменшення маржі перероблення змусили нафтопереробні заводи країни скоротити обсяги переробки сирої нафти.
За оцінками китайської компані Oilchem, незалежні нафтопереробники в нафтопереробному центрі Східного Китаю — провінції Шаньдун — працювали на 53,66% своїх потужностей з переробки сирої нафти у 2024 році, що на 8,3 відсоткових пункти менше, ніж у 2023 році.
Державний гігант Sinopec повідомив у жовтні, що його валова маржа перероблення нафти за перші три квартали 2024 року склала $5,65 за барель, що є другим найнижчим показником з 2019 року.