Про це в ефірі КИЇВ24 розповів речник командування Повітряних Сил України Ілля Євлаш.

І от під час виконання, точніше після того, як вже відстрілявся цей бомбардувальник, він повертався назад. Нашим комплексом вдалося наздогнати його і завдати йому серйозних пошкоджень. Російська пропаганда зараз виправдовує різними технічними неполадками. Ну як ми бачимо, вони завжди складають казки про те, що там нібито якісь поломки чи в них там френдлі-файер якийсь відбувся. Ми бачимо черговий приклад унікальної операції, проведеної спільно з нашим ГУР, що ще раз підкреслює неабияку високу кваліфікацію наших підрозділів.

Він підтвердив, шо ворожий літак ще встиг відстрілятися і після того запустили ракету. Після цього він ще подолав деяку відстань.

Ну і далі ми вже бачили ті прекрасні кадри, які всім сьогодні гріють душу – падіння їхнього літака Ту-22М3. Власне, сьогодні у російського пропаганди чорний день. Сьогодні ми почуємо багато різних варіантів, як вони будуть це виправдовувати, казати, що це неправда. Ну, але факт залишається фактом. Ту-22 на землі. Чекаємо Ту-95. 

Нагадаємо, російський бомбардувальник Ту-22М3 був збитий у Ставропольському краї з зенітно-ракетного комплексу С-200. Про це повідомили у ГУР. Літак повертався на аеродром призначення після атаки на Україну, — повідомили у Сухопутних військах. Ту-22М3 став першим літаком стратегічної авіації РФ, збитим з початку війни в Україні.

Довідка

Ту-22М3 — дальній надзвуковий ракетоносець-бомбардувальник, призначений для ураження наземних і морських цілей. Літак може нести три надзвукові ракети великої дальності Х-22. Росія неодноразово застосовувала такі літаки у війні проти України.