Про це повідомляє Barron’s із посиланням на агентство AFP у п’ятницю, 10 січня.
Як пише видання, нафтогазова компанія Сербії NIS, мажоритарним власником якої є російська “Газпром нафта” та її материнська компанія “Газпром”, є єдиним постачальником газу до Сербії та є власником контрольного пакета акцій обох газопроводів, якими газ з РФ постачається до Сербії.
10 січня компанія NIS опинилася серед низки компаній, які потрапили під дію санкцій США, спрямованих проти Кремля.
Вучич заявив на пресконференції, що поговорить з Путіним «спочатку телефоном, а потім розгляне інші способи комунікації». Також він додав, що незабаром проведе переговори з представниками США і Китаю.
«Ми будемо реагувати відповідально, серйозно і старанно, і хоча ми будемо діяти обережно, ми не будемо поспішати з ухваленням неправильних рішень. Попросимо нову адміністрацію (Білого дому) ще раз переглянути це рішення і подивимося, чи зможемо ми отримати якісь послаблення», — заявив сербський президент.
10 січня США ввели санкції проти найбільших російських нафтових компаній. До санкційного списку потрапили понад 30 російських нафтосервісних компаній, а також 184 танкери тіньового флоту, логістичні об’єкти та компанії третіх країн.
Як пише РТС, президент Сербії на пресконференції додав, що російська компанія має 45 днів, щоб позбутися своїх активів у НІС. Крайнім строком завершення угоди з росіянами може бути 10 березня, пише Reuters.
За цей час Белград повинен буде розв’язати питання зі структурою власності компанії, щоб уникнути набуття санкціями чинності. Наразі більша частина акцій NIS — 56,15% — належать російським компаніям «Газпром нафта» і «Газпром». Як зазначив сербський президент, поки невідомо, якими будуть умови США: чи достатньо буде, щоб російські компанії не мали в компанії контрольного пакета, або ж їхню частку в NIS доведеться викупити цілком.