Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на джерела у правоохоронних органах.

Зазначається, що за даними слідства, через своє підприємство та службових осіб Міністерства енергетики та Державної податкової служби, він завдав державі шкоди на понад 2 млрд гривень на махінаціях у вугільній сфері.

Що відомо про Кропачова

Віталій Кропачов бізнесмен та власник “Укрдонінвесту” (вугільний бізнес та видобуток газу).

У 2014 році він викупив кілька збагачувальних фабрик на підконтрольній частині Донеччини та Луганщини, а у 2017-му — шахту “Краснолиманська”.

Також, за даними ЕП, Кропачов у 2019 році почав розвивати медіанапрямок. Зокрема, купив декілька каналів та медіахолдингів: “Інфо 24”, “ТВі” та “Погода”, а в грудні 2021-го — компанію-оператора цифрового мультиплекса “Ера Продакшн”.

Улітку 2022 року Кропачов придбав компанію “Корона Санрайс”, яка мала цифрову ліцензію для трансляції “4 каналу”, а в 2023-му запустив телеканал Ukraine World News, використовуючи матеріали заборонених каналів “112 Україна” та NewsOne.

Раніше правоохоронці проводили розслідування щодо можливої причетності Кропачова до схеми, в рамках якої протягом 2016-2018 років група осіб фактично отримала контроль над державними закупівлями “Селидіввугілля”, “Мирноградвугілля” та “Шахтоуправління Південнодонбаське №1”. Ці підприємства придбали обладнання за завищеними цінами, що призвело до незаконних переплат на суму понад 51 мільйон гривень, за даними слідства.