Про це йдеться в повідомленні на сайті помісної Православної церкви України.

Авраамій, який до цього був у складі УПЦ МП, перейшов до ПЦУ, щоб залишитися в Лаврі у структурі помісної церкви з Томосом.

За інформацією з ПЦУ, член духовного собору Києво-Печерської лаври архімандрит Авраамій (Лотиш) звернувся до Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія з проханням затвердити його в числі братії у складі монастиря Православної церкви України.

Блаженнійший Митрополит Епіфаній задовольнив прохання та благословив його виконувати обов’язки намісника Києво-Печерської Лаври у складі Православної церкви України.

Також Предстоятель ПЦУ звернувся до уряду з проханням надати у користування українській Лаврі приміщення для звершення богослужінь, проживання братії та монастирської діяльності. Митрополит Епіфаній висловив сподівання, що держава допоможе захистити намісника і монастир від можливих провокацій з боку прихильників Московського патріархату.

Нагадаємо, що 29 березня закінчився термін оренди Лаври церквою Московського патріархату і її представники мають покинути монастир. Втім, священники УПЦ МП не хочуть покидати Києво-Печерську лавру. Вони вимагають суду.

Фото: Православна Церква України