При проектуванні «зелених дахів» у Києві необхідно враховувати умови для зростання рослин та облаштувати системи для догляду за ними. Про це у своєму Facebook нагадав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій.
За його словами, створення таких об’єктів регулюється окремим розділом Державних будівельних норм України «Покриття будівель і споруд».
«Озеленення дахів стає все популярнішим у сучасному екологічному будівництві. І це не дивно, адже «зелені дахи» не тільки прикрашають міський простір, а і мають низку важливих для жителів переваг. Взимку вони забезпечують збереження тепла, влітку – прохолоду, що сприяє кращій енергоефективності будинку. А найголовніше – зелені насадження очищують повітря, що вкрай важливо для великого міста» — пише чиновник.
Основні вимоги до проектування озеленених дахів:
- облаштовувати зелену покрівлю дозволяється на плоскому покритті з ухилом менше 5° та на скатному даху з ухилом 5°-15°;
- рослинний шар повинен становити не менше 150 мм;
- передбачити щонайменше два зливоприймачі;
- забезпечити спеціальні доріжки для проходу людей;
- створити систему поливу рослин, відведення ґрунтової води та гідроізоляційний шар.
Як ми повідомляли, днями у Фонді енергоефективності пояснили, як працює програма «Енергодім» та які переваги від неї отримають ОСББ.
Фото: Фейсбук