Про це повідомляє DeepState.

Угода передбачає інтеграцію японських технологій у платформи української розвідки, зокрема регулярне постачання SAR-знімків. Це відкриває для України новий рівень доступу до високотехнологічної супутникової розвідки й зміцнює міжнародне співробітництво в оборонній сфері.

Наразі Україна вже отримує SAR-зображення з інших країн: від фінської Iceye, німецьких SAR-Lupe та SARah, а також італійської системи Cosmo-SkyMed (першого й другого покоління). Тепер до цього переліку долучилася і Японія з платформою iQPS.

Попри наявність доступу до французьких оптичних супутників CSO та комерційних продуктів Pléiades Neo від Airbus Group, ці можливості не можуть повною мірою компенсувати втрату регулярної підтримки з боку США. Найбільше бракує даних, які раніше надавалися або безпосередньо урядом США, або через доступ до комерційних знімків компаній Maxar і BlackSky, отриманих за контрактами з Національним агентством геопросторової розвідки.

У Європі наразі немає жодного оператора, який міг би забезпечити аналогічний рівень оптичних зображень, як США – ані за частотою оновлення інформації протягом доби, ані за можливістю прямого доступу до супутникових даних у режимі реального часу.

Напередодні міністр фінансів України Сергій Марченко та посол Японії Масаші Накаґоме у п’ятницю, 18 квітня, підписали угоду про надання Україні кредиту розміром 471,9 млрд японських єн (близько $3 млрд). Ці гроші є частиною механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA) країн G7 загальним обсягом $50 мільярдів.