Про це пише Associated Press.
Створена урядом Японії група експертів закликає до максимального використання ядерної енергії, скасовуючи політику поетапної відмови від неї, прийняту після вибуху на електростанції Фукусіма-1 у 2011 році.
У новій політиці пропонується, щоб ядерна енергія становила 20% енергопостачання Японії у 2040 році, разом з тим частка відновлюваних джерел енергії має зрости до 40-50%, а вугільних електростанцій – скоротитися до 30-40% з майже 70% минулого року.
“Настав час припинити обговорення вибору між відновлюваною енергією та ядерною енергією. Ми повинні максимально використовувати як відновлювані джерела енергії, так і ядерну енергетику”, – зазначив міністр промисловості країни Йодзі Муто.
Японія поставила собі за мету досягти нульового рівня викидів газів, що призводять до потепління клімату, до 2050 року, а до 2040 року – скоротити їх на 73% порівняно з рівнем 2013 року.
Нова політика також пропонує прискорити перезапуск реакторів, які відповідають стандартам безпеки, і будівництво реакторів наступного покоління – на станціях, де наявні реактори виводяться з експлуатації.
Проте, щоб досягти 20-відсоткової мети, всі 33 робочі реактори в Японії мають бути знову ввімкнені в мережу, а після катастрофи на Фукусімі в експлуатацію повернулися лише 14.