Про це пише Politico.

Як зазначає видання, на Форумі оборонних індустрій, який проходив у Києві 29 вересня, основний “меседж” був чітким: “Україна відкрита для бізнесу”.

Зазначається, що рішення начебто пов’язане з тим, що Україна “виявила, що у деяких партнерів закінчуються запаси зброї”, а фінансова допомога виділяється “дедалі обережніше”.

Один європейський чиновник на умовах анонімності заявив, що країни-партнери більше не можуть продовжувати надавати зброю зі своїх запасів, оскільки, за його словами, було надано усе, що можливо “без загрози власній безпеці”.

Крім того, представник адміністрації президента США Джо Байдена додав, що після 18 місяців інтенсивних бойових дій промислового масштабу, європейські запаси вичерпуються, хоча “зростає надія”, що країни зможуть співпрацювати для того, аби “знайти більше рішень”.

Також керівний партнер COSA Intelligence Solutions у Києві Павло Верхняцький заявив, що це є “питанням виживання”, оскільки Україна покладається на пожертви від партнерів, підтримка яких може припинитися “лише через одні вибори”.

Йдеться, що зусилля України спрямовані на укладення угод про спільне з партнерами виробництво, яке допоможе спершу “розвинути можливості в регіоні, а потім, коли це можливо, у самій країні”.

Нагадаємо, що 30 вересня президент України Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій. Він зазначив, що до розробленої декларації зможуть доєднатися виробники зброї та військової техніки з усього світу.

Фото: відкриті джерела