Європейський Союз запровадив нові санкції проти 26 людей і двох організацій з Білорусі.

Про це йдеться на сайті Європейської ради.

Санкції стосуються різних суддів, які виносили політично вмотивовані вироки громадянам, які виступали проти режиму Лукашенка, системи та жорстокості білоруських правоохоронних структур.

Також йдеться про начальників різних в’язниць та СІЗО, де політвʼязні відбувають покарання. Санкції також ввели проти начальника медичної частини однієї з цих установ, де увʼязнені перебувають у нелюдських умовах.

У підсанкційний список також потрапили власники бізнесу, часткові власники, партнери або члени ради директорів, які отримували вигоду від режиму Лукашенка. Режим надавав їм привілеї, які сприяли обходу вже чинних санкцій Євросоюзу.

Йдеться про білоруську транспортно-складську компанію ТОВ «Влате Логістик», яка володіє двома прикордонними пунктами пропуску на кордоні ЄС і Білорусі. Фірма використовує значні податкові переваги та пільги від режиму Лукашенка. Акціонерами компанії є Олег Барабанов, Олег Герасим, Олег Пайтру, Дмитро Замулевич та Володимир Аркадзьєв.

До санкційного списку включили білоруську компанію ТОВ «Рузекспедиція», яка отримує вигоду від режиму та сприяє обходу санкцій ЄС, беручи участь у постачанні автомобілів, заборонених до продажу, постачання, передачі чи експорту з ЄС до Білорусі. Власник фірми — Олег Арлов.

Станом на 16 грудня Європейський Союз ввів санкції проти 287 фізичних та 39 юридичних осіб з Білорусі.

“ЄС підтримує народ Білорусі та непохитно підтримує прагнення білоруського народу до вільної, демократичної, суверенної та незалежної Білорусі як частини мирної Європи”, — йдеться на сайті Європейської ради.

Нагадаємо, що 16 грудня Рада Євросоюзу схвалила 15-й пакет санкцій проти країни-агресора Росії, до якого потрапили 54 фізичні особи та 30 організацій з РФ, Китаю та КНДР.

ЄС запровадив санкції проти військової частини, відповідальної за обстріл дитячої лікарні “Охматдит” у Києві 8 липня, топменеджерів провідних компаній в енергетичному секторі, осіб, відповідальних за депортацію дітей, пропаганду та обхідних шляхів, а також двох посадовців КНДР.

Вперше під “повноцінні” санкції ЄС (заборона на поїздки, заморожування активів, заборона надавати економічні ресурси) потрапляють різні китайські суб’єкти, які постачають компоненти для безпілотників і мікроелектронні компоненти для підтримки російської агресії проти України.

Під обмеження потрапив таємний підрозділ ГРУ 29155 у складі Російського військового розвідувального управління (ГРУ), відомий своєю участю в іноземних вбивствах і дестабілізаційній діяльності, такій як вибухи і кібератаки по всій Європі.

Також санкції застосують до двох дезінформаційних агентств: Африканська ініціатива у Москві й Groupe Panafricain pour le Commerce et l’Investissement в Того.