Європарламент на засіданні у четвер, 23 січня, засудив використання Росією дезінформації для виправдання війни проти України. Парламент відкидає історичні заяви Росії про Україну як засіб виправдання незаконної війни.
Євродепутати ухвалили спільну резолюцію, опубліковану на сайті Європарламенту.
Резолюція була ухвалена 480 голосами за. Документ прямо відкинув історичні претензії кремлівського режиму, спрямовані на «підрив історії та національної ідентичності України, зокрема для виправдання агресії».
У резолюції, ухваленій у четвер, депутати Європарламенту засуджують систематичну фальсифікацію російським режимом історичних аргументів для виправдання незаконної агресивної війни проти України.
“Ухвалений парламентом текст відкидає історичні заяви російського режиму щодо підриву історії та національної ідентичності України як марні спроби виправдати незаконну війну, що триває. Вона також засуджує нездатність Росії встановити відповідальність за радянські злочини, а також придушення спроб провести історичні дослідження та проведення публічних дебатів з цих питань“, — йдеться у повідомленні.
У Європарламент зазначили, що ЄС має посилити боротьбу з російською дезінформацією. Для цього євродепутати закликали розвивати медіаграмотність та підтримувати якісну журналістику.
“Парламент виступає із рішучим закликом до ЄС та його держав-членів посилити та краще координувати свої зусилля для швидкої та суворої протидії російській дезінформації та маніпуляціям та втручанню в іноземну інформацію. Це, за їхніми словами, необхідно для захисту цілісності демократичних процесів і зміцнення стійкості європейських суспільств. Євродепутати вказують на необхідність активного просування медіаграмотності та підтримки якісних медіа та професійної журналістики, а також дослідження нових технологій гібридного впливу”, — вказують у Європарламенті.
Резолюція також закликає ЄС розширити санкції проти російських ЗМІ, які проводять дезінформаційні кампанії, виступають за агресивну війну Росії проти України. Вона закликає країни ЄС ґрунтовно впровадити ці санкції та виділити достатні ресурси для ефективного протистояння цій гібридній війні. Депутати Європарламенту також хочуть, щоб ЄС посилив свою підтримку незалежних російських ЗМІ у вигнанні, щоб сприяти різноманітності голосів у російськомовних ЗМІ.
Депутати Європарламенту глибоко стурбовані послабленням правил перевірки фактів деякими компаніями соціальних мереж.
“Парламент глибоко стурбований нещодавніми заявами компаній соціальних мереж про пом’якшення їхніх правил щодо перевірки фактів та модерації, оскільки це ще більше сприятиме поширенню російської дезінформаційної кампанії по всьому світу. Депутати Європарламенту хочуть, щоб Європейська комісія та держави-члени ЄС суворо дотримувалися Закону про цифрові послуги у відповідь на ці заяви Meta та X, у тому числі як важливу частину боротьби з російською дезінформацією”, — йдеться у повідомленні.