Про це йдеться в повідмленні Європолу

“Європол створив нову оперативну робочу групу (OTF) для надання допомоги у розслідуванні основних міжнародних злочинів, скоєних в Україні після вторгнення російських збройних сил у лютому 2022 року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що мета цієї групи полягає в тому, щоб допомогти ідентифікувати підозрюваних та їхню причетність до ймовірних воєнних злочинів, злочинів проти людяності чи злочинів геноциду, шляхом збору та аналізу інформації з відкритих джерел.

У цьому контексті в Європолі зазначили, що в інтернеті є величезний обсяг інформації, яка може суттєво допомогти слідчим у перевірці та реєстрації випадків воєнних злочинів.

У проєкті беруть участь 14 країн: Бельгія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Литва, Нідерланди, Португалія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Норвегія, Велика Британія та США.

Нагадаємо, у травні 2023 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що кількість країн, що підтримують створення спеціального трибуналу для Росії, зросла до 37. Крім того, на сайті міністерства з’явилася «Спільна заява стосовно зусиль зі створення трибуналу щодо злочину агресії проти України». В ній зазначено, що учасники саміту одноголосно підтвердили підтримку притягнення найвищого політичного і військового керівництва Росії до відповідальності за розв’язання агресивної війни проти України.