Країни Європейського союзу повідомили нові дані про заблоковані активи після 10-го пакету санкцій, які змусили банки розголошувати інформацію про розмір цих активів. Зокрема, ЄС заблокував понад 200 млрд євро активів російського центрального банку.

Про це розповів офіційний представник Єврокомісії Крістіан Віганд у коментарі агентству Bloomberg.

«ЄС зобов’язується забезпечити, щоб Росія заплатила за шкоду, заподіяну Україні», – заявив Віганд, який підтвердив цифри.

Наразі, за його словами, країни Євросоюзу «вивчають способи використання для цієї мети російських заморожених та знерухомлених активів».

ЄС також заморозив 24,1 млрд євро у російських приватних активах фізичних та юридичних осіб, які перебувають під санкціями, з моменту вторгнення в Україну. Він наклав санкції на майже 1500 осіб, обмежив експорт сотень товарів та технологій та націлився на багато з ключових джерел доходів Москви.

Зазначається, що зобов’язання щодо звітності про активи центральних банків діють у ЄС з 12 травня, що дає більше ясності.

Окремо ЄС розглядає повноваження щодо арешту приватних активів росіян, які перебувають під санкціями, у разі вчинення кримінального злочину, розширивши список злочинів, таких як відмивання грошей та корупція, включивши до нього ухилення від санкцій ЄС.

Нагадаємо, що 12 травня уряд Бельгії виділив новий пакет допомоги Україні на 92 мільйони євро. Кошти візьмуть із конфіскованих російських активів.

Фото: відкриті джерела