Україна отримає перший транш від заморожених активів Росії до кінця літа 2024 року.

КИЇВ24
«Заморожені активи» РФ. Ілюстративне фото Getty Images

Про це повідомив європейський комісар із питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.

Як нагадав політик, у травні Рада ЄС погодила, що Україна зможе користуватися замороженими російськими активами.

За нашими оцінками, цього року завдяки нашим заходам буде доступно до 3 мільярдів євро (3,21 млрд доларів), і ми очікуємо здійснити перший платіж у розмірі 1,5 мільярда євро до літніх канікул.

Єврокомісар додав, що першочергово увага на використанні цих коштів буде зосереджена на військовій підтримці України.

Використання заморожених активів Росії на користь України

Після початку повномасштабного вторгнення з боку Російської Федерації на територію України, Захід заблокував активи країни терориста. Розмір активів становить близько 300 млрд доларів, втім точної цифри немає. Зрештою питання передачі коштів “застрягло” через страх окремих союзників щодо ризиків.

Однак 13 червня, лідери країн G7 домовились про передачу Україні 50 млрд доларів, для яких будуть використані відсотки від заморожених активів Російської Федерації.

Відомо, що Євросоюз, США, Японія та Канада загалом заморозили активи російського Центробанку на суму близько 300 млрд доларів. Лише близько 6 млрд перебувають у Сполучених Штатах Америки. Натомість більша частина зберігається в Європі, зокрема в Бельгії.

З початку повномасштабної війни вони принесли прибуток у розмірі майже 4 млрд євро. Водночас країни ЄС спочатку обговорювали можливість спрямування коштів лише на відновлення України, а не на військові потреби.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
19 Липня 2024
Більше новин