Про це повідомляє EUobserver з посиланням на проєкт Європейської комісії.

Після офіційного ухвалення рішення 20 травня, цим суднам буде заборонено заходити до портів ЄС та отримувати послуги від європейських морських компаній, включаючи страхування, ремонт і заправку паливом.

Серед суден, що перебувають у Фінській затоці, зазначені: Akademik Gubkin, Arlan, Bolognia Falcon, Centurion, Katiuska, Koala, Leopard, Odune, Raven, Vladimir Monomakh та Vostochny Prospect.
Два інші — Caruzo та Jaguar — знаходяться в західній частині Балтійського моря.

Ці судна зазвичай мають довжину близько 240 метрів, перебувають у поганому технічному стані, зареєстровані в країнах з низькими стандартами безпеки та часто не мають належного страхування.
А Балтійське море особливо вразливе до екологічних катастроф через свою мілководність та замкнуту географію.

Ще 12 танкерів з цього списку наразі перебувають поблизу Британських островів.
Британські прибережні води та Балтійське море також вразливі до потенційних російських диверсій через високу концентрацію телекомунікаційних та енергетичних кабелів і трубопроводів у регіоні.

Більшість із 149 суден, що підлягають санкціям, зареєстровані під прапорами Панами, Коморських островів, Барбадосу, Джибуті, Гаяни, Сьєрра-Леоне, Антигуа і Барбуди, Палау, Островів Кука, Гвінеї, Сінгапуру, Гамбії та Гвінеї-Бісау.
Лише 15 із них плавають під російським прапором.

Посли ЄС у Брюсселі обговорили ці заходи в рамках 17-го пакету санкцій проти росії.
Очікується, що кількість суден у чорному списку зросте до майже 200 до завершення переговорів наступного тижня, що доведе загальну кількість до близько 350, включаючи попередні раунди санкцій.

ЄС також надав собі юридичні повноваження для запровадження заборон на візи та заморожування активів капітанів суден “тіньового флоту”.
Проте цього разу жоден капітан не був включений до списку, що викликало розчарування в Києві.

Раніше повідомлялося, що уряд Великої Британії оголосив про запровадження санкцій проти 100 російських нафтових танкерів так званого “тіньового флоту”, які допомогають Росії обходити Західні санкції.