Про це йдеться в повідомленні Ради ЄС.

Постанова Ради ЄС дозволить підвищити імпортні тарифи на зернові, олійні та похідні продукти, а також на гранули з бурякового жому та сушений горох з Росії та Білорусі, за які наразі імпортери не сплачують або сплачують низькі мита. Крім того, цих товарів позбавлять доступу до тарифних квот ЄС. Тож мито досягне такого рівня, який дозволить призупинити імпорт із Росії та Білорусі.

“Ці заходи запобігатимуть дестабілізації зернового ринку ЄС, зупинять російський експорт незаконно привласненого зерна, виробленого на території України, і не дозволять Росії використовувати доходи від експорту до ЄС для фінансування своєї агресивної війни проти України”, — заявив міністр фінансів Бельгії.

Постанова набуде чинності 1 липня 2024 року.

Нагадаємо, у березні Сейм Литви ухвалив резолюцію із закликом заборонити на європейському рівні імпорт російських та білоруських зернових культур. У документі депутати звертаються до Європейської комісії з проханням терміново розробити законопроєкт про заборону імпорту зерна російського та білоруського походження до ЄС, а інші євроінституції – підтримати таку заборону.