Про це повідомляє The New York Times, посилаючись на слова очільника української розвідки Кирила Буданова.

Усі наші сили перебувають або тут, або в Часовому Яру. Я використав усе, що в нас є. На жаль, у нас більше нікого немає в резервах.

За словами Буданова, українські військові стикаються з критичною нестачею зброї, особливо артилерійських боєприпасів. Не дивлячись на те, що зброя від Сполучених Штатів була схвалена три тижні тому, вона ледве почала надходити на фронт.

Кирило Буданов додав, що ЗСУ зможуть зміцнити свої рубежі та стабілізувати фронт протягом наступних кількох днів. Однак він очікує, що Росія розпочне новий наступ далі на північ від Харкова, в Сумській області.

Командир підрозділу розвідки Збройних сил України Денис Ярославський заявив, що окупанти скидають п’ять-сім бомб кожні три хвилини. Це, зокрема, ускладнює евакуацію, оскільки противник гатить по дорогах, якими мають їхати волонтерські автівки.

Російський наступ на Харківщині: у Вовчанську — напружена ситуація

10 травня війська Росії почали на Харківщині нову хвилю наступу. Наразі у прикордонних районах йдуть бої. Reuters із посиланням на джерела в Силах оборони писав, що армії РФ вдалося просунутися на кілометр вглиб поблизу Вовчанська, а їхня мета — відтіснити українські війська на 10 кілометрів всередину країни.

З Вовчанської громади на Харківщині евакуювали цивільне населення.

Згодом у Генштабі доповіли, що на Харківському напрямку оперативна ситуація залишається складною і динамічно змінюється, проте у боях за Вовчанськ окупанти все ж мають тактичний успіх.

13 травня в ОВА регіону завили, що російський наступ збільшив “сіру зону” на Харківщині.